thelock.co.il

התקנת מנעולים - לשמור על הדלת סגורהכשכמות הפריצות רק עולה, אין סיבה להקל על פורצים את העבודה , שומרים על מנעול הבית ומונעים פריצה מבפנים


יותר מ-70% מהפריצות המקצועיות של בתים או בתי עסק נעשו שלא דרך עקיפת מנגנון המנעול. במילים אחרות, מדובר לא באמת בפריצות ברוב המקרים, כי אם בפתיחת הדלת במנעול כסדרו וכהלכתו (בין אם מדובר במנעול מאסטר או שכפול המנעול המקורי).

מסיבה זו, הבעיה הראשונה עימה צריכה להתמודד התקנת מנעולים מקצועית אינה סוג המנעול עצמו או מידת החדירות שלו לניסיונות פריצה, אלא איך מגנים על המפתח מפני שימוש לא ראוי.

חברות רבות ניסו למצא פיתרונות יצירתיים, החל מיצור מפתחות קשים לשכפול מפתחות, ניסיון להגביל כמה שאפשר את תפוצת המאסטרים, וכלה באמצעים אלקטרוניים מתוחכמים כמו כרטיס בעלות מקודד. על פי חוק, כל המבקש לשכפל מפתח חייב להשאיר את פרטי תעודת הזהות שלו ברישום מסודר אצל המשכפל.

בפועל, רוב בתי העסק לא מקפידים על הוראה זו, ובכל מקרה תעודה מזוייפת אינה מהווה בעיה משמעותית עבור המקצוענים שבעסקי הפריצות הלא חוקיות.

הפתרון אותו מצאו אם כן רוב החברות, ביניהן מולטילוק, לוקסמית' ואחרות, הוא יצור מפתחות קשים במיוחד לשכפול, הדורשים מיכון מיוחד (ויקר) המיוצר אך ורק על ידי החברה.

הרעיון הוא שרק משכפלים מורשים יהיו בעלי היכולת לשכפל את המפתח, ואז ניתן להציב בקרה על זהות המשכפל (לדוגמא על ידי הדרישה להציג שטר בעלות מקורי, כרטיס מגנטי מקודד ושאר אמצעי זיהוי קשים לזיוף).

את בעיית המאסטרים מנסים כאמור לפתור בעזרת רגולציה, או יצור מנעולים ללא מאסטר, אולם כאן הפיתרון הטוב ביותר הוא לקנות דגם חדש, שכן הסיכוי שמאסטר של דגמים חדשים הגיע לידיים הלא נכונות נמוך פי כמה.התקנת מנעולים


התקנת מנעולים כהלכתם

אחרי שדאגנו להציב קושי בפני המשכפל והפורץ הלא מורשים, הגיע הזמן לחשוב על אמינות המנגנון עצמו, התקנת מנעולים קשים לפריצה בכוח.

חוזקה של כל שרשרת הוא כחוזק החוליה החלשה בה, ולכן אין הרבה הגיון בהצבת מנעול יקר במיוחד בדלת חלשה שניתנת לפריצה בקלות בכוח.

אחרי שדאגתם למיגון הדלת כראוי, כולל ריבוי בריחים ויצוב המסגרת בצורה מתאימה, הגיע הזמן למצא מנעול מתאים.

רוב המנעולים הנפוצים ביותר פועלים בצורה מכאנית, על בסיס מנגנון שיניים. באופן עקרוני ככל שירבו השיניים הפריצה תקשה, אולם חשוב להבין כי כל מנעול מכאני ניתן לפריצה תוך כחצי שעה על ידי פורץ מיומן.


בחירת מתקין מנעולים

הנקודה החשובה האחרונה כאשר מדברים על התקנת מנעולים היא זהות המתקין. אף שוודאי שמעתם המלצה זו, חשוב לחזור ולהדגיש כי המתקין המתאים היחיד הוא מנעולן מקצועי ומוסמך על ידי התמ"ת.

מתקין טוב לא רק ישפר את הפן הטכני של התקנת מנעולים, אלא גם יעזור לכם לבחור מנעול מתאים ולהתגבר על החסם המקצועי אותו תיארנו בתחילת המאמר.
22/11/2010    המאמר עודכן בתאריך 09/10/2012    thelock.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thelock.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 thelock.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מנעולנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המנעולים
מעוניינים להתקין מנעול בבית או במשרד ? השאירו פרטים ותקבלו הצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם מנעולנים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!