thelock.co.il

כיצד בוחרים מנעולןבחירת מנעולן היא לא בחירה של עוד איש מקצוע, רמת האמינות שלו צריכה להיות גבוהה, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם עם מפתח ודלת פתוחה


מנעולן אומנם לא מצוי בין בעלי המקצוע השכיחים ביותר ברשימת הקריאות של משקים פרטיים, אולם הדחיפות של שירותי מנעולן מוסמך כאשר עולה בהם צורך היא ראשונה במעלה.

בשורות הבאות נציין כמה פרטים חשובים בהם כדאי להתחשב לפני ששוכרים את שירותיו של מנעולן, כולל הסמכות נדרשות, מחירי שירות וזמני עבודה.


זהותו של בעל המקצוע, או מה בין מנעולן לפורץ

אכן, לא מעט חששות פוקדים רבים מן הציבור הישראלי כאשר עולה הצורך בהזמנת מנעולן, במיוחד מפני החשש שאותו בעל מקצוע מוכשר שהצליח להתגבר על אבטחת הבית בנוכחותכם, לא יעמוד בפיתוי ויתגבר עליה שוב שלא בפניכם. אמנם חששות אלה מובנים, אך בדרך כלל אין הם מוצדקים במיוחד.

משטרת ישראל מקיימת פיקוח צמוד על עבודתם של מנעולנים, כולל רישום כל המנעולנים הפועלים באזור והדרישה להציג תעודת יושר השוללת מכל וכל מעורבות בפעילות פלילית ומחודשת אחת לשנה.

אמנם שוויה של תכולת הבית שלכם גבוהה בדרך כלל משכר עבודתו של המנעולן (300-1000 ש"ח) אך הסיכון האדיר שבאובדן ההכנסה העתידית במקרה של כישלון אמור למנוע גם מהחמדנים שבבני המקצוע מלנסות את מזלם בפריצה לא חוקית.

את כל הטיעונים הללו ניתן ומומלץ לחזק על ידי דרישת הצגת תעודת מנעולן בתוקף ממשטרת ישראל מכל בעל מקצוע שהזמנתם לבצע עבודת התקנת מנעולים, פריצה, או כל נגיעה במערכת ההגנה והאבטחה של מעונכם.מנעולן


זהותו של המזמין, או מה בין לקוח לפורץ

בהתאם לחששות שפירטנו לעיל, מובנת גם הדרישה של משטרת ישראל מן המנעולנים לקבל הוכחה לגבי זהותו של המזמין.

ההוכחה הטובה ביותר והנפוצה ביותר היא תעודת זהות (או כל תעודה מזהה קבילה אחרת, כולל רשיון נהיגה או דרכון בתוקף) בה מצויינת הכתובת המדוברת.

במידה ומדובר על פריצת רכב, הדרישה היא תעודת בעלות על הרכב או פוליסת ביטוח של הרכב על שמכם.

במידה ואין ברשותכם תעודה מתאימה, מנעולן נדרש לפי חוק לאמת את זהותכם עם אחד מן השכנים שלא בפניכם, וכן לחפש הוכחה חד משמעית לבעלות הדירה אחרי פתיחתה (אותו ההליך תקף לגבי פריצת מנעולים לרכב). במידה ואף אחד מאלו לא צלח, נדרש המנעולן לחכות להגעתו של שוטר.


זמן העבודה ושכרה

עבודתו של מנעולן נמשכת בין חמש עשר דקות (במקרה של מנעולים פשוטים ללא מערכות הגנה נוספות) ועד חצי שעה ויותר (במידה והשקעתם במיוחד במיגון הבית). זמן העבודה תלוי כמובן גם בכושרו הטכני והידע של אותו מנעולן.

בדרך כלל השכר של מנעולן תלוי באופי העבודה ובעיקר בזמן הנדרש, ונע בין 200-300 שקלים במידה והקריאה היא בשעות העבודה הסטנדרטיות ועד 1000 שקלים במידה ומדובר על עבודה סבוכה, בשעות יוצאות דופן ובמיקום מרוחק.

אף שבדרך כלל מנעולן לא ישאיר נזק בלתי הפיך למנגנון הנעילה, במקרים מסויימים אין מנוס מפני החלפת המנגנון כולו לאחר הפריצה.
22/11/2010    thelock.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thelock.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 thelock.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מנעולנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המנעולים
מחפשים מנעולן מקצועי? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם מנעולנים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!