thelock.co.il

מדריך קורס מנעולן


קורס מנעולן


קורס מנעולן יכול לפתוח בפני בוגריו לא מעט דלתות במובנים של תעסוקה.
בשורות הבאות נרחיב מעט לגבי מהותו של קורס מנעולן מוסמך, הפיקוח על הקורסים, משכם, מהות התעודה ואלטרנטיבות לקורס

למי מתאים קורס מנעולנות

קורס מנעולנות הוא  קורס מעשי. שכן מקצוע המנעולנות עצמו, הוא מקצוע מנואלי (ידני) הדורש הרבה "חוש טכני" והבנה מכאנית, כמו גם מוטוריקה עדינה טובה, קורס מנעולן מתאים במיוחד למי שעומד בקריטריונים הללו.

חשוב לזכור כי העבודה בתור מנעולן דורשת תעודת יושר מאת המשטרה, המחודשת אחת לחמש שנים ומותנית בחסר רישום פלילי בתחום עבירות הרכוש או עבירות שיש בהן קלון. מקצוע המנעולנות משלב לא מעט עבודה בשעות חריגות, ומרבית המנעולנים מספקים מענה ושירות 24 שעות ביממה, באזור שירות רחב מאוד. אמנם בדרך כלל העבודות הן  בשעות לא שגרתיות אך הן מתוגמלות כספית בהתאם, כדאי שהנכנסים לתחום יבינו את המשמעויות הללו של המקצוע, שיכול לעלות לכם בלא מעט לילות מחוסרי שינה.


איפה עוברים קורס מנעולנות ומה עלותו

מגוון מכללות ומסדות לימוד שונים פתחו במסגרתם גם
קורס מנעולן.

בין השאר ברשימה זו נמצא את מכללת גבע, מכללת עתיד, מכללת מלט"ש ורבות אחרות, הפזורות למעשה בכל רחבי הארץ. אורכו של קורס מנעולן עומד על כ200 שעות, שמשלבות לימודים עיוניים והשתלמות מעשית (כ-100 שעות). מומלץ מאוד לברר ולבחור קורסים בפיקוח התמ"ת. אף שלא מדובר בדרישה לצורך קבלת רישיון מנעולן ממשטרת ישראל (למעשה גם קורס מנעולן בעצמו אינו דרישת סף לעניין זה), פיקוח התמ"ת מבטיח את הרמה המקצועית של הקורס, כמו גם הגישה העסקית של הבעלים.

עלות קורס מנעולן נעה בין 2500 שקלים לבין 8000 שקלים, תלוי בהיקף ההוראה וגורמים אחרים.


מה ניתן לעשות עם תעודת מנעולן

מטרת הקורס היא בראש ובראשונה להעניק ידע מקצועי טכני שיאפשר עיסוק בתחום המנעולנות.
קורס מנעולן לא רק מלמד טכניקות פריצה ותיקון מנעולים, אלא גם תכנון מערכת גידור ונעילה, התאמת סוג המנעול לצורכי הלקוח, והתקנת מנעולים שונים.

אספקט חשוב נוסף המועבר במסגרת קורס מנעולן מתוקן הוא הגישה המשפטית לסוגיות בנושאי פריצת מנעולים, כמו ההליך התקין של בירור זהות המזמין, חובת הדיווח במקרה חשד, פריצה בנוכחות שוטר, השגת תעודת יושר מן המשטרה ואחרים. בין 10-20 שעות בכל קורס מנעולן מוקדשות ללימוד פנים חשובים של עיסוק המנעולן, כמו כלים לניהול עסק, עבודה כעצמאי, תקנות מיסוי ופרטים אחרים. הקריירה הנפוצה ביותר לאחר סיום קורס מנעולן היא עבודה כמנעולן פרטי בשירותי הפריצה השונים. אף כי ניתן לעבוד כעצמאי כחצי שנה לאחר סיום הקורס, מומלץ בחום לבלות תקופה של שנה- שנתיים לפחות תחת פיקוחו והדרכתו של מנעולן מוסמך ומנוסה.

במהותו מקצוע המנעולנות הוא מקצוע שולייתי, ולכן הדרך הטובה ביותר להתמקצע בפועל היא לשרת אומן מומחה.

 22/11/2010    thelock.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thelock.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2020 thelock.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מנעולנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המנעולים
מתעניינים בקורס מנעולן? מלאו פרטים ותקבלו מידע והצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם מנעולנים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!