thelock.co.il

התקנת מנעולים - הצילינדרים ששומרים עלינו


מנעול דלת


הימים בהם השארנו את דלת הבית פתוחה, עברו וחלפו. גם הימים בהם השתמשנו במנעול אחד נעלמו. היום זה עידן הצילינדרים המורכבים

כאשר מדברים על החלפת מנעולים, חשוב מאוד לדייק במונחים הנפוצים של
מנעולים לבתים. "מנעולים לבתים" או המנגנון, הוא השם של החלק בדלת שמונע פיזית את פתיחתה בזמן שהיא נעולה, אם כי פעמים רבות התקנת מנעולים או החלפת מנעולים מתייחסת לא למנגנון עצמו כי אם לרכיב שאמור לזהות את המפתח ולהחליט האם הדלת נעולה או לא- הצילינדר.


מנעולים חבויים- פשטות וחיסכון

הסוג הפשוט ביותר של מנעולים לבתים הוא מנעולים חבויים, הקרויים גם מנעולי דיסק. בגלל המחיר הנמוך יחסית של המנגנון (80-300 ₪) והשימוש בבריח אחד בלבד בדרך כלל, החלפת מנעולים אלה נעשית כמקשה אחת, ולא מקובלת התקנת מנעולים בנפרד מן הצילינדר (או החלפת צילינדר בלבד). בקטגוריה זו קיימים מגוון מוצרים , כאשר הגדלים הסטנדרטיים מאפשרים להתקין אותם כמעט בכל דלת.

הביטחון שמנגנוני נעילה אלו מספקים הוא נמוך מאוד (במקרים רבים פורץ מנוסה יפתח דלת כזו תוך מספר שניות, ובכל מקרה בגלל הבריח היחיד העמידות בפני לחץ פיזי נמוכה מאוד), ולכן השימוש במנעולים אלו מוגבל בדרך כלל לדלתות פנימיות בלבד. כמו כן, הצילינדר הקצר לא מאפשר הכנסה דו צדדית סימולטנית של מפתחות.


צילינדרי מפתח משונן


מדובר בצילינדרים הנפוצים ביותר בעולם, כאשר בין שני התקנים המקובלים בעולם (האן וייל), ייל הוא המקובל ביותר בישראל. הצילינדרים הללו מתאימים להתקנה במגוון מנגנוני נעילה (החל מנעילה בבריח יחיד וכלה מערכות רב-בריח ואפילו מערכות נעילה חשמלית). אופן פעולת הצילינדר נשענת על פינים ניידים שמאפשרים את סיבוב המפתח (העברה בין מצב נעול לפתוח) רק לאחר הסתדרות במערך מסויים- כזה שיתאים בדיוק לצורת המפתח הנכונה.

המנגנון הזה נוח מאוד, מגוון ומגיע במגוון תצורות כך שניתן להחליף אותו לעיתים קרובות (פחות מ-150 ₪ לצילנדר בדרך כלל), אולם התקנת מנעולים מבוססי צילנדר משונן פותחת פתח לכמה בעיות:

  1. אופן העתקה פשוט ביותר- ניתן להעתיק את המפתח בציוד פשוט שעלותו פחות מ-3 אלף ₪, וכן במחיר של פחות מ10 שקלים בכל שירות שכפול מפתחות.
  2. חוסר עמידות לפריצה מיומנת- פורץ מנוסה עם ציוד מתאים יוכל לפתוח מנעול משונן תוך כשתי דקות
  3. רגישות של חלק מן הצילינדרים לפריצה בכוח, בייחוד אם נעשה שימוש במקדחות.


מנעולי מולטילוק

אי אפשר לסיים כתבה על החלפת מנעולים בלי להזכיר את היצרנית של מעל ל-80% מן הצילינדרים בדלתות הכניסה (מנעולים לבתים) בישראל.

החלפת מנעולים (שוב, זיכרו כי למעשה מדובר על החלפת צילינדר) של היצרנית הזו יותר יקרים (בין 250 ל-800 ₪, בדרך כלל סביב 400), והחברה מציעה מגוון רחב של טכנולוגיות (להתרשמות בקרו כאן http://www.multlock.co.il/).

היתרונות המשמעותיים של התקנת מנעולים של מולטילוק הם עמידות משמעותית בפני פריצה מיומנת (גם פורץ מנוסה יתקשה מאוד לפרוץ את הדלת בלא שימוש במאסטר ייחודי של החברה, שלטענת היצרן כמותם וחלוקתם נמצאת תחת פיקוח הדוק).


כאשר אתם מרכיבים מנעול תוודאו כיצד יש לתחזק אותו על מנת שלא יחליד או ייתקע

 06/07/2011    thelock.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thelock.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2020 thelock.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מנעולנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המנעולים
מעוניינים להתקין מנעול בבית או במשרד ? השאירו פרטים ותקבלו הצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם מנעולנים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!