enter-article פריצת כספות, והפעם מהסיבות החוקיות - אתר מנעולנים הגדול
מנעולן » מאמרים וחדשות » פריצת כספות, והפעם מהסיבות החוקיות

פריצת כספות, והפעם מהסיבות החוקיות


מעצם שמה, כספת מעוררת תחושה של סודיות וצורך של אבטחה, אבל מה קורה כשצריך לפרוץ אותה בפריצה יזומה?


למרות המעבר לאמצעי תקשורת אלקטרוניים ועליית קרנה של אבטחת האפסים והאחדים, מרבית תחומי החיים ממשיכים להסתמך על מסמכים כתובים לרוב המטרות הפורמליות.

הצורך להגן על מסמכים שכאלה, כמו גם על דברי ערך אחרים, מביאים רבים מן המגזר העסקי והפרטי להשקיע בהתקנת כספת בביתם או במשרד. על סוגי הכספות, הדרך להמנע מניסיונות פריצת כספות (והדרך לבצע פריצת כספות כאשר חלילה איבדתם את הגישה) בשורות הבאות.


סוגי כספות

קיימים ללא גוזמה אלפי סוגים שונים של כספות, גישות אבטחה ומנגנוני נעילה שונים, כל אחד מתאים למטרות ותקציבים שונים. את סיווג הכספות לענייננו נחלק לפי שני פרמטרים: מבנה הכספת עצמה וסוג המנגנון.

מנגנון הנעילה- הקלות היחסית של פריצת מנגנונים מכאניים על ידי בעלי ידיים מיומנות מביאה את רוב היצרנים להעדיף מנגנוני נעילה דיגיטאליים, אם כי אלו נוטים יותר לתקלות בלתי צפויות. הנעילה היעילה ביותר (שגם עמידה ביותר בכל ניסיונות פריצת כספות) היא גישת אבטחה שפותחה דווקא בעולם הריגול: שילוב של חפץ עם ידע ("משהו שיש לי ומשהו שאני יודע").

הכוונה היא לדוגמא שילוב של מפתח (שיכול להיות גם מפתח אלקטרוני) עם הצורך בהקשת קוד. חשוב מאוד להדגיש שגם המנעול המדוייק ביותר לא עומד בפני ריגול, כלומר גניבת המפתח, הקוד וכו'.

מבנה הכספת- מבנה הכספת יכול להיות בקלות הגורם המשפיע על הצלחת הפריצה. במידה ומדובר אכן על פריצת כספות "אלימה", או ניסיון לפגוע במבנה הפיזי של הכספת.

הרעיון בדרך כלל הוא להפוך את הפריצה לקשה מאוד (כלומר גוזלת זמן רב וציוד כבד) או כזו שתפגע בהכרח בתכולת הכספת (ולכן לא כדאית).


פריצת כספות יזומהפריצת כספות

מרבית מנגנוני הנעילה האלקטרוניים מגבילים את כמות הניסיונות השגויים שניתן להכניס. לאחר מספר ניסיונות זה, שלעיתים עומד על 3, הכספת ננעלת לתמיד או לזמן ארוך.

בדרך כלל הפיתרון לבעיה הוא הכנסת קוד ארוך יותר, הניתן במסמכי הרכישה של הכספת (או במיקרה שאיבדתם אותם, מצוי בדרך כלל ברשות שירות הלקוחות של החברה).

עם זאת, לעיתים פריצת כספות במקרים הנ"ל יכולה לדרוש הבאת צ'יפ יעודי של החברה על ידי פורץ מנעולים מוסמך. במקרים אלו הביקור יעלה בין 200-600 ש"ח (תלוי בזמן הקריאה ודחיפותה).


מחירי שירותים שוטפים לכספות

מלבד פריצת כספות, מנעולנים מספקים לא מעט שירותים חשובים לא פחות לבעלי כספות שונות. השירות הראשון והחשוב ביותר הוא תחזוקת הכספת. בכל כספת יש לא מעט חלקים נעים, ובמקרים רבים מדובר על מנגנונים מכאניים עדינים מאוד.

כל חלק נע שהוא חשוף הרבה יותר לבלאי טבעי, שמוגבר על ידי השפעת הסביבה והחיכוך. הדרך לנסות ולמנוע חוסר פעולה של הכספת (שעלול בסופו של דבר לדרוש פריצת כספות שלא לצורך) היא תחזוקה שוטפת, בעיקר שימון החלקים הנעים והחלפת בלאי.עוד באותו נושא

התקנת מנעולים - לשמור על הדלת סגורה

התקנת מנעולים - לשמור על הדלת סגורה

כשכמות הפריצות רק עולה, אין סיבה להקל על פורצים את העבודה , שומרים על מנעול הבית ומונעים פריצה מבפנים יותר מ-70% מהפריצות המקצועיות של בתים...

מדריך קורס מנעולן

מדריך קורס מנעולן

קורס מנעולן יכול לפתוח בפני בוגריו לא מעט דלתות במובנים של תעסוקה. בשורות הבאות נרחיב מעט לגבי מהותו של קורס מנעולן מוסמך, הפיקוח על...

כיצד בוחרים מנעולן

כיצד בוחרים מנעולן

בחירת מנעולן היא לא בחירה של עוד איש מקצוע, רמת האמינות שלו צריכה להיות גבוהה, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם עם מפתח ודלת פתוחה מנעולן...

תיקון דלתות - שומרים על הצילינדר

תיקון דלתות - שומרים על הצילינדר

רוב התקלות בדלת מקורן בצילינדר או במנגנון הפתיחה. במקרה והתקלה היא בצילינדר, הרי שאין מניעה לבצע החלפת צילינדר באופן עצמאי, אך במידה והבעיה...

החלפת מנעולים - אפשר לעשות את זה לבד

החלפת מנעולים - אפשר לעשות את זה לבד

אומנם אנחנו אתר של מנעולנים שמעודדים הזמנת מנעולנים מקצוענים, אך אנחנו גם בעד עבודה עצמית, להלן, החלפת מנעול באופן עצמאי החלפת...

string(29) "categoryפריצת כספות"