enter-article מנעול לכספת - המגן על השומרת - אתר מנעולנים הגדול
מנעולן » מאמרים וחדשות » מנעול לכספת - המגן על השומרת

מנעול לכספת - המגן על השומרת


על אף שהתקנת מנעול לכספת הוא השלב החשוב ביותר במיגונה, חשוב למגן את כל הבית שבו נמצאת הכספת, במטרה להוסיף שכבת הגנה נוספת. אמצעים אלה כוללים בין היתר התקנת סורגים על החלונות, התקנת צילינדר איכותי במנעול הדלת ואזעקה


מאחר שמנעולים לכספות נחשבים למנעולים מסוג מורכב יחסית, אשר לא כל חברת מנעולים יודעת להעניק לו מענה,

בשורות הבאות ננסה להבין מהם הייחודיות של אותם מנעולים, כיצד בוחרים בחברת מנעולים מתאימה ומהן העלויות הממוצעות בשוק.

סוגי מנעולים לכספות

בעולם המנעולים קיימים ארבעה סוגיים עיקרים שבהם מקובל לעשות שימוש:
  • ולים אלקטרוניים- מדובר במנעול שנפוץ בבתי מלון, כדי לפתוח אותו יש לעשות שימוש בכרטיס ייעודי או לחילופין בקוד המורכב מצירוף של מספר ספרות. שיטת התפעול שלה נחשבת לקלה ונוחה.
  • מנעולים מכניים- התקנת מנעולים מסוג זה נחשבת לקלה ביותר עבור מנעולנים מקצועיים, וביחס הפוך מכך, הם הקשים ביותר לפריצה בידי גנבים. מנעולים מכניים מסביר במידת מה את המנעולים הרגילים המותקנים על הדלת, היות ושיטת הפתיחה של שניהם מבוססת על שימוש במפתח.
  • מנעולים ביומטריים- מנעולים אלה נחשבים למנעולים המורכבים ביותר, היות והם מתבססים על הרשאה המוגדרת מראש אותה ניתן לאמת לדוגמא באמצעות טביעת אצבע. כמובן שבגלל ההשראה הספציפית של המנעול קשה מאוד לגנבים לפרוץ אותו, אך באותו מידה, גם למנעולן מקצועי יהיה קשה לפרוץ מנעול מסוג זה במידת הצורך.
  • מנעולי קומבינציה- מנגנונים אלו מבוססים על צירוף של כמה ספרות, בדומה לולים האלקטרוניים. גם הם נחשבים פשוטים להתקנה וגם לפריצה (בשעת הצורך) בידי מנעולן מקצועי.
 
כמה עולה לנו העסק הזה

המחירים של מנעולי כספות מגוונים מאוד, בהתאם לרמת האבטחה שלהם, כאשר כמובן שהמנעולים הביומטריים הם הסוג היקר מכולם. עם זאת, לא בהכרח יהיה צורך במנעול המתוחכם והיקר ביותר עבור הכספת שלכם, שכן זו אמורה להיות פונקציה של שווי תכולת הכספת ועד כמה חשוב לכם להגן עליה.

יהיה זה מיותר לדוגמא, להשקיע אלפי שקלים במנעול ביומטרי, כאשר שווי תכולת הכספת נמוך יחסית. מחיר מנעול כספות מדגם פשוט מאוד מתחיל באזור ה-350 ש"ח, לא כולל את עלות ההתקנה, כאשר עלות ההתקנה נעה בין 300-400 ש"ח. כפי שניתן לראות, גם במקרה של רכישת מנעול כספת מדגם בסיסי ביותר, לא מדובר בהוצאה זניחה.


באילו מקרים ניאלץ להיעזר במנעולן?

מנעולי כספות, בדומה למנעול רגיל של דירה, עשוי להישחק או להישבר עם הזמן. למעשה, ככל שהמנעולים מתוחכמים יותר, כך גם הסיכוי שיגרם להם נזק עם הזמן הוא רב יותר, שכן מנגנונים פשוטים יותר נחשבים בדרך כלל לעמידים ביותר. במקרה כזה יהיה צורך להזעיק מנעולן מקצועי שיפרוץ את הכספת ויבצע החלפת צילנדרים.

התקנת מנעולים הוא תהליך שגם הוא מצריך ביקור של מנעולן מקצועי, שכן התקנת המנעולים, במיוחד המתוחכמים ביותר והמוגנים בפטנט, היא משימה מורכבת מאוד שלא כל מנעולן ידע לבצע. באופן כללי, החלפת מנעולים לכספות נחשבת לאחת המיומנויות היוקרתיות והמורכבות ביותר בתחום המנעולים.

מקרים נוספים שבהם דרוש מנעולן מקצועי הוא כאשר יש לפרוץ לכספת מכיוון שנשכחה הקומבינציה או שחלילה אבד כרטיס הגישה או המפתח לכספת.


מנגנון של מנעול לכספת מורכב פי עשרות מונים ביחס למנגנון של מנעול רגיל לדלת: מנעול סטנדרטי לדלת מורכב ממערכת של חמישה פינים אשר המבנה שלהם קבוע ולא משתנה.
לעומת זאת, מנעול לכספת מנגנון של לוחיות המשולבות זו בזו באופן שמאוד מקשה על פריצתםעוד באותו נושא

התקנת מנעולים - לשמור על הדלת סגורה

התקנת מנעולים - לשמור על הדלת סגורה

כשכמות הפריצות רק עולה, אין סיבה להקל על פורצים את העבודה , שומרים על מנעול הבית ומונעים פריצה מבפנים יותר מ-70% מהפריצות המקצועיות של בתים...

מדריך קורס מנעולן

מדריך קורס מנעולן

קורס מנעולן יכול לפתוח בפני בוגריו לא מעט דלתות במובנים של תעסוקה. בשורות הבאות נרחיב מעט לגבי מהותו של קורס מנעולן מוסמך, הפיקוח על...

פריצת כספות, והפעם מהסיבות החוקיות

פריצת כספות, והפעם מהסיבות החוקיות

מעצם שמה, כספת מעוררת תחושה של סודיות וצורך של אבטחה, אבל מה קורה כשצריך לפרוץ אותה בפריצה יזומה? למרות המעבר לאמצעי תקשורת אלקטרוניים...

כיצד בוחרים מנעולן

כיצד בוחרים מנעולן

בחירת מנעולן היא לא בחירה של עוד איש מקצוע, רמת האמינות שלו צריכה להיות גבוהה, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם עם מפתח ודלת פתוחה מנעולן...

תיקון דלתות - שומרים על הצילינדר

תיקון דלתות - שומרים על הצילינדר

רוב התקלות בדלת מקורן בצילינדר או במנגנון הפתיחה. במקרה והתקלה היא בצילינדר, הרי שאין מניעה לבצע החלפת צילינדר באופן עצמאי, אך במידה והבעיה...

string(33) "categoryהתקנת מנעולים"